Stříbrné slitky

Stříbrné slitky

Investiční stříbro i zlato má na trhu poměrně stabilní cenu, která z dlouhodobého hlediska neustále roste. Toto je způsobené tím, že přírodní zdroje se pomalu, ale jistě vyprazdňují a investiční stříbro (zlato i platina) tak budou do budoucna stále vzácnější a vzácnější. Investiční stříbro stejně jako zlato navíc patří mezi tradiční držitele peněžní hodnoty na celém světě. Pokud nakupujete stříbrné slitky, přináší to sebou jisté výhody, mezi které patří bezpečí, stabilita, vysoká likvidita, nezávislost a jistota.

Bezpečí, které sebou stříbrné slitky nesou, je způsobené tím, že stříbro stejně jako zlato patří mezi vzácné kovy, které si ponechávají svojí vlastní hodnotu a tím poskytují ochranu před inflací což Vám neposkytne žádný bankovní či spořící účet, kde je zhodnocení vložených finančních prostředků mnohem menší než je míra inflace.

Stabilitu růstu hodnoty stříbrné slitky zajišťují v tom, že průmysl potřebuje cenné kovy k mnohostrannému využití a jak bylo již zmíněno v úvodu, přírodní zdroje se vyprazdňují a tyto vzácné kovy jako je právě investiční stříbro, tak jsou a budou stále vzácnější.

Vysokou likviditu přináší stříbrné slitky v tom, že mohou být okamžitě zpeněženy např. návštěvou obchodníka s cennými kovy, který Vaše stříbrné slitky i zlaté slitky rád vykoupí za aktuální ceny odpovídající aktuálním cenám na trhu.

Investiční stříbro i zlato patří mezi kovy, které jsou nezávislé na státech i měnách. Tím přináší stříbrné slitky možnost zhodnotit investované prostředky nezávisle na tom, ve kterém státě se aktuálně nacházíte a jaká je měna v tomto státě.

Jistotu společně s bezpečím Vám stříbrné slitky přináší tím, že si stříbro uchovává svou hodnotu, která neustále roste a je vyšší, než je míra inflace. Tak dochází k vytvoření majetkové rezervy, kterou můžete téměř okamžitě proměnit zpět v hotovost v případě potřeby. Navíc můžete v případě investice do nákupu stříbrných slitků očekávat růst hodnoty investice v řádu desítek procent. Takovéto zhodnocení Vám neposkytne žádná z bankovních institucí a vyhnete se tak např. riziku při investování do akcií. Více informací o stříbrných slitcích určených k investování s možností jejich zakoupení naleznete zde.

Investiční stříbro:

Comments are closed.