Stříbrné cihly a investiční stříbro

Stříbrné cihly a investiční stříbro

S pojmem stříbrné cihly, investiční stříbro a investice do stříbra se setkáváte stále častěji, co to vlastně je investiční stříbro a stříbrné cihly se můžete dozvědět v následujícím textu.

Jako investiční stříbro se označují standardizované stříbrné mince, stříbrné slitky a stříbrné cihly. Samotná standardizace spočívá především v ryzosti tohoto vzácného kovu a v jeho hmotnosti. Ryzost investičního stříbra je obvykle 999/1000. Investiční stříbrné mince se obvykle razí v hmotnostech 1 Oz, 2 Oz, 5 Oz, 10 Oz a 1kg. Stříbrné slitky se dělají v hmotnostech 250g, 500g, 1kg, 5kg a dokonce i o hmotnosti 30kg. Dělají se slitky i o hmotnostech nižších, ale tam už se příliš nedá hovořit o investičních slitcích, neboť jejich cena se díky vysokým výrobním nákladům pohybuje příliš vysoko nad burzovní cenou stříbra.

Stříbrné cihly, stříbrné slitky a investiční stříbro se stalo velmi zajímavým investičním nástrojem především kvůli svému růstovému potencionálu své hodnoty, který byl doposud veřejnosti v podstatě utajen a znali jej pouze zasvěcení investoři. Mezi takové nejznámější investory, kteří si tyto fakta o rostoucí hodnotě, kterou stříbrné cihly a investiční stříbro mají, patří Warren Buffet či Robert Kyiosaki, kteří do investičního stříbra investují již dlouhou dobu v tichosti a utajení. Vysvětlení proč je investiční stříbro a stříbrné cihly tak dobrou investicí a využívají této investice i tyto všeobecně známé legendy si uvedeme v následujících řádcích.

Už od dob starověku platí, že kdo má zlato a stříbro má také peníze. Investiční stříbro a stříbrné cihly se však postupem času stávají oproti zlatu stále vzácnější, protože se stříbro zpracovává v průmyslu, nejvíce pak v elektronice, a použité stříbro již nelze získat na rozdíl od zlata zpět. Tak se jeho zásoby neustále zmenšují a hodnota stříbra tak stále stoupá. Proto jsou z dlouhodobého hlediska stříbrné cihly a stříbrné mince výhodnou investicí s potenciálem vysokého zhodnocení. Investoři do stříbra ovšem musejí počítat s vyšší volatilitou (změnami cen) než je na trhu se zlatem. Více informací o stříbrných cihlách a investičním stříbru s možností jejich zakoupení u profesionálního prodejce, můžete nalézt zde.

Investiční stříbro:

Comments are closed.