Vyplatí se investice do stříbra?

Vyplatí se investice do stříbra?

Nabídky k nákupu investičního stříbra nebo zlata se stále více rozšiřují a tyto možnosti investice se pomalu, ale jistě odkrývají i veřejnosti a ne pouze profesionálním investorům, jak tomu bylo v minulosti. Právě pokud nepatříte mezi profesionální investory tak Vás možná napadá otázka „ Proč vlastně kupovat investiční stříbro?“ a jestli se vyplatí investice do stříbra? V následujícím textu se proto podíváme na výhody investice do stříbra.

Mezi hlavní výhody investice do stříbra ve formě slitků (cihel) a mincí patří dosažení ochrany majetku a investovaných prostředků před inflací a to, že můžete touto cestou svůj majetek nejen stabilizovat, ale i rozmnožit.

Další výhodou investice do stříbra je to, že investiční stříbro patří mezi vzácné kovy, jejichž přírodní zdroje se stále zmenšují a tím se stříbro stává stále vzácnější a vzácnější. To umožňuje tomuto kovu uchování hodnoty a její neustálý růst. Cena stříbra vzrostla za posledních 10 let téměr na desetinásobek. Začátkem roku 2001 se nacházela cena stříbra na 4 USD. Do roku 2011 vyhnal zájem investorů cenu stříbra až na cenu přesahující 30 USD. O tomto se můžete sami přesvědčit, pokud si prohlédnete grafy vývoje ceny stříbra, na kterých je jasně vidět, že investiční stříbro a jeho hodnota neustále roste.

Kladně pro investice do stříbra hovoří i vysoká likvidita, kdy je možné během krátké chvíle proměnit vložené prostředky opět na peníze např. návštěvou obchodníka s cennými kovy, kteří běžně vykupují jak investiční stříbro, tak i investiční zlato.

Právě díky neustále rostoucí hodnotě je tento vzácný kov, tedy investiční stříbro vhodnou investicí i pro lidi, kteří chtějí mít především jistotu zhodnocení svého vkladu na rozdíl od investicí do akcií a jiných riskantních druhů investic. Investice do stříbra je bezpečná, chrání vložené prostředky proti inflaci a nárůst hodnoty je daleko vyšší než jakékoliv spoření či investiční pojištění, které Vám nabízí bankovní instituce. Více informací s možností nákupu investičního stříbra můžete nalézt zde.

Investiční stříbro:

Comments are closed.